New Delhi, Delhi
GST No. 07ACBPF5322M1ZR
Call 08048213560 92% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Running Feet
| Counter Type | Self Service |
| Material | SS, Glass |
| Type Of Counter | Air Cooled |
| Length | 6 ft |
| Number of Shelves | 2 Shelves |
| Usage/Application | Restaurant |
| Counter Shape | Rectangular |
| Brand | DE |
| Material Grade | SS 304 |
| No. Of Shelves | 2 Shelves |
| Top Material | Stainless Steel |
| Height | 4 feet, 4 Feet |
| Usage Area | Bakery |
| Country of Origin | Made in India |
By keeping track of current market development we are offering an excellent range of sweet display counter.this display counter is exactly designed by7 top grade marital and advance technology under the keen observation of our experts the offered display counter is available
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Feet
| Counter Type | Air Cooled |
| Length | 7 ft |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| No. Of Shelves | 3 Shelves |
| Height | 4.5 Feet |
| Front Glass | Curved Glass |
| Body Material | Stainless Steel |
| Top Material | Stainless Steel |
| Glass Thickness | 6 mm |
| Country of Origin | Made in India |
By keeping track of current market development we are offering an excellent range of sweet display counter.this display counter is exactly designed by7 top grade marital and advance technology under the keen observation of our experts the offered display counter is available
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Feet
| Counter Type | Cold |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 5 ft |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Usage/Application | Bakery |
| No. Of Shelves | 3 Shelves |
| Counter Shape | Rectangular |
| Front Glass | Curved Glass |
| Body Material | Stainless Steel |
| Top Material | Stainless Steel |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
By keeping track of current market development we are offering an excellent range of sweet display counter.this display counter is exactly designed by7 top grade marital and advance technology under the keen observation of our experts the offered display counter is available
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Feet
| Counter Type | Air Cooled |
| Material | Stainless Steel |
| Length | 4 ft |
| Usage/Application | Bakery |
| Counter Shape | Rectangular |
| Front Glass | Flat Glass |
| Body Material | Stainless Steel |
| Top Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| No. Of Shelves | 2 Shelves |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
By keeping track of current market development we are offering an excellent range of sweet display counter.this display counter is exactly designed by7 top grade marital and advance technology under the keen observation of our experts the offered display counter is available
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Cooling range | 0 to -5°C |
| Outer body material | SS 304 |
| Length | 7 Feet |
| Material | Stainless Steel |
| Glass top type | Acrylic top |
| Refrigerant | R134a |
| Power supply | 230V AC single |
| Brand | DE |
| Body Capacity | Single Body |
| Country of Origin | Made in India |
Single body freezer box Total stainless steel grade 304 round shep transparent sheet polycarbonate compressor kirloskar & denfoss copper motor copper pipe imported one year warranty
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Feet
| Length | 5 ft |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Counter Shape | Rectangular |
| No. Of Shelves | 3 Shelves |
| Front Glass | Flat Glass |
| Top Material | Corian |
| Usage/Application | Bakery |
| Body Material | Stainless Steel |
| Material | Glass |
keeping track of current market development we are offering an excellent range of sweet display counter.this display counter is exactly designed by7 top grade marital and advance technology under the keen observation of our experts the offered display counter is available
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Feet
| Counter Type | Cold |
| Number of Doors | 3 Doors |
| Length | 5 ft |
| Temperature Range | 0 to 10°C |
| Number of Shelves | 3 Shelves |
| Usage/Application | Bakery |
| Counter Shape | Square |
| Door Type | Glass Door |
| Body Material | Stainless Steel |
| Height | 2 to 4 feet |
| Capacity | 400 L |
| Front Glass | Straight Glass |
| Top Material | Stainless Steel |
| Glass Thickness | 12 mm |
| Application | Bakery |
| Material | Glass |
By keeping track of current market development we are offering an excellent range of sweet display counter.this display counter is exactly designed by7 top grade marital and advance technology under the keen observation of our experts the offered display counter is available
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Feet
| Case Type | Cold |
| Material | Stainless Steel |
| Width | 6 ft |
| Usage/Application | Bakery |
| Front Glass | Curved Glass |
| Body Material | Stainless Steel |
| Counter Shape | Rectangular |
| Application | Bakery |
| Glass Thickness | 12 mm |
| Color | Grey |
| Country of Origin | Made in India |
| Number of Shelves | 2 Shelves |
| No. Of Shelves | 3 Shelves |
By keeping track of current market development we are offering an excellent range of sweet display 2counter.this display counter is exactly designed by7 top grade marital and advance technology under the keen observation of our experts the offered display counter is available
View Complete details