New Delhi, Delhi
GST No. 07ACBPF5322M1ZR
Call 08048213560 92% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 sq ft
| Hood Width | 1500 mm |
| Capacity | 2800 feet |
| Hood Depth | 700 mm |
| Hood Type | Baffle Hood |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Restaurant |
| Steel Grade | SS 304 |
| Filter Type | Baffle Filter |
| Duct Diameter | 450 mm |
| Brand | Dosh Equipment |
| Color | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
We are providing commerical kitchen chimney hood to our clients made of stainless steel. Mostly used in Restaurants.
View Complete details