New Delhi, Delhi
GST No. 07ACBPF5322M1ZR
Call 08048213560 92% Response Rate
Send Enquiry
| Hood Width | 1200 mm |
| Hood Depth | 700 mm |
| Steel Grade | SS 304 |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Hood Type | Wall Mounted |
| Filter Type | Baffle Filter |
| Material | Stainless Steel |
| Duct Diameter | 200 mm |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Kitchen |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 sq ft
| Chimney Width | 1500 mm |
| Capacity | 1200 m3/h |
| Suction Capacity | 2000 m³/hr |
| Chimney Type | Ducted System |
| Shape | Square |
| Steel Grade | GI Sheet |
| Filter Type | Baffle Filter |
| Usage/Application | Commercial |
| Duct Diameter | 300 mm |
| Brand | DE |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Material | Stainless Steel |
| Width | 1.5 Feet |
| Country of Origin | Made in India |
We are providing best quality of wall mounted commercial kitchen chimney at the best competitive price range
View Complete details
| Chimney Width | 1200 mm |
| Suction Capacity | 4000 m³/hr |
| Chimney Type | Wall Mounted |
| Mount Type | Wall Mounted |
| Steel Grade | SS 304 |
| Filter Type | Baffle Filter |
| Duct Diameter | 300 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Kitchen |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Chimney Width | 1200 mm |
| Suction Capacity | 1500 m³/hr |
| Chimney Type | Ducted System |
| Shape | Rectangular |
| Usage/Application | Restaurant |
| Steel Grade | SS 304 |
| Filter Type | Without Filter |
| Duct Diameter | 450 mm |
| Equipment Type | Commercial Kitchen Chimney |
| Mount Type | Wall mounted |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details