New Delhi, Delhi
GST No. 07ACBPF5322M1ZR
Call 08048213560 92% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Feet
| Chimney Width | 1200 mm |
| Hood Width | 1200 mm |
| Airflow Volume | 1200 |
| Suction Capacity | 2000 m³/hr |
| Hood Depth | 800 mm |
| Chimney Type | Wall Mounted |
| Steel Grade | SS 304 |
| Hood Type | Wall Mounted |
| Filter Type | Baffle Filter |
| Duct Diameter | 300 mm |
| Equipment Type | Commercial Kitchen Chimney |
| Usage/Application | Restaurant |
| Country of Origin | Made in India |
| H- 18 w- 36 | 22 g |
We are known to be one of the leading manufacturers traders and suppliers of a fine and diverse range of kitchen accessories.further the range is widely praised for it s commendable performance, strength capacity and longer service life
Specification
Colour - silver
Country of origin - made in india
Name - chimney hood
Location - new delhi ashok park main
View Complete details