New Delhi, Delhi
GST No. 07ACBPF5322M1ZR
Call 08048213560 92% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Cooling range | 0 to -5°C |
| Outer body material | SS 304 |
| Length | 7 Feet |
| Material | Stainless Steel |
| Glass top type | Acrylic top |
| Refrigerant | R134a |
| Power supply | 230V AC single |
| Body Capacity | Single Body |
Single body freezer box Total stainless steel grade 304 round shep transparent sheet polycarbonate compressor kirloskar & denfoss copper motor copper pipe imported one year warranty
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Cooling range | 0 to -5°C |
| Outer body material | SS 304 |
| Length | 7 Feet |
| Material | Stainless Steel |
| Glass top type | Toughened glass |
| Refrigerant | R134a |
| Power supply | 230V AC single |
| Power Source | 220: v |
| Frequency Hz | 50hz |
| Brand | Dosh equipments |
| Body Capacity | Single Body |
| Country of Origin | Made in India |
| 39 *30*84 inch | 50 kg |
Single body freezer box Total stainless steel grade 304 round shep transparent sheet polycarbonate compressor kirloskar & denfoss copper motor copper pipe imported one year warranty
View Complete details
| Cooling range | 0 to -5°C |
| Outer body material | SS 304 |
| Length | 7.5 Feet |
| Material | Stainless Steel |
| Glass top type | Single glass |
| Size | 7.5/2.5/3=5 feet |
| Refrigerant | R134a |
| Power supply | 230V AC single |
| Power Source | .5 ton |
| Body Capacity | Single Body |
dead body freezer box is used at hospitals, railways, airports, disaster camps, and the army. A low-temperature dead body freezer box refers to a stainless steel freezer box that will help to preserve the dead body without any decay.
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
| Chamber type | Single tier |
| Outer body material | SS 304 |
| Length | 7 Feet |
| Material | Stainless Steel |
| Cooling range | 0 to -5°C |
| Refrigerant | R134a |
| Power supply | 230V AC single |
| Frequency Hz | 50 |
| Brand | De |
| Body Capacity | Single Body |
| Country of Origin | Made in India |
Single body freezer box Total stainless steel grade pr shep transparent sheet polycarbonate compressor kirloskar & denfoss copper motor copper pipe imported one year warranty
View Complete details